2004/2005 International Competition Schedules
WC 1 Beistostolen

2.12.2003: 10.30 h SPRINT W
3.15 SPRINT M

4.12. 11:00 PURSUIT W 13:00 PURSUIT M
5.12. 10:30 RELAY W
12:15 RELAY M

WC 2 HOLMENKOLLEN

9.12. 10:30 INDIVIDUAL W 13:15 IND M
10.12. 13:15 SPRINT W
11.12. 12:00 SPRINT M
13.12. 11:00 PURSUIT W, 13:00 PURSUIT M

WC 3 OSTERSUND

15.12 13:15 SPRINT M
16.12. 14:00 SPRINT W
17.12. 14:15 PURSUIT m
18.12 13:00 PURSUIT W
19.12. 11:00 MASSSTART M, 13:00 MASSTART W

WC 4 OBERHOF

5.1. 14:15 RELAY M
6.1. 14:15 RELAY W
7.1. 14:15 SPRINT M
8. 1. 14:15 SPRINT W
9.1. 12:00 PURSUIT M
14:00 PURSUIT W

WC 5 RUHPOLDING: 12.1.17:20 RELAY W

13.1. 17:20 RELAY M
14.1. 14:15 SPRINT W
15.1. 14:15 SPRINT M
16.1. 12:00 PURSUIT W
14:00 PURSUIT M

WC 6 ANTERSELVA

19.1. 14:15 INDIVIDUAL M
20.1. 14:15 INDIVIDUAL W
21.1. 14:15 SPRINT M
22.1. 14:15 SPRINT W
23.1. 13:45 PURSUIT M
15:15 PURSUIT W

WC 7 TORINO

9.2. 11:00 INDIV M
10.2. 14:15 INDIVD W
11.2. 12.00 SPRINT M
12.2. 11:00 SPRINT W
13.2. 11:00 RELAY M
14:15 RELAY W

WC 8 POKLJUKA

16.2. 14:15 SPRINT M
17.2. 10:30 SPRINT W
18.2. 13:00 PURSUIT M
19.2. 14:15 PURSUIT W
20.2. 13:45 MASSTART M
14:45 MASSTART W

WC 9 KHANTY-MANSYISK

17.3. 8:00 SPRINT M
10:15 SPRINT W
18.3. 10:15 PURSUIT M
19.3. 10:15 PURSUIT W
20.3. 8:30 MASSTART M
10:15 MASSTART


Competition Schedule 2001/2002
22.-23. sept
Sommer-NM
Meråker
24.-25. nov
Mønstringsrenn
Geilo
05.-09. des
BWC 1
Hochfilzen, AUT
12.-16. des
BWC 2
Pokljuka, SLO
13.-16. des
E-cup 1 
Windischgarsten, AUT
15.-16. des
Norgescup 1 
Soknedal
18.-22. des
BWC 3
Osrblie, SVK
20.-22. des
E-cup 2
Obertilliach, AUT
12.-13. jan
Norgescup 2
Brumunddal
09.-13. jan
BWC 4
Oberhof, GER
10.-13. jan
E-cup 3
Jablonec, CZE
15.-18. jan
E-cup 4
Jachimov , CZE
16.-20. jan
BWC 5
Rupholding, GER
23.-27. jan
BWC 6
Anterselva, ITA
28.jan-03.feb
VM junior
Ridnaun, ITA
08.-24. feb
OL
Salt Lake City
09.-10. feb
Kvalfossprinten
Holmekollen
14.-17. feb
E-cup 5
Mittenwald, GER
16.-17. feb
Norgescup 3
Tromsø
19.-22. feb
E-cup 6
Forni Avoltri ITA
22.-24. feb
Hovedlandsrennet
Tingelstad
25.feb-2.mars
Militært VM
Pokljuka, SLO
02.-03 mars
Norgescup 4
Skrautvål med innlagt NM fellesst. sen., jaktst. Jr.
04.-10. mars
EM
Kontiolahti, FIN
09.-10. mars
BWC 7
Østersund, SWE
13.-17. mars
BWC 8
Lahti, FIN
14.-17. mars
E-cup 7
Gurnigel
14.-17. mars
NM junior
Trysil 
19.-22. mars
E-cup 8
Haute Maurienne, FRA
20.-24. mars
BWC 9
Holmenkollen
02.-07. april
NM senior
Stårheim
13.-14. april
Liatoppsprinten
Ål
Development: Fossum Trading
Hosted by: ITweb Online